Nasıl Çekildi ?, Videolar

AVATAR FİLMİ NASIL ÇEKİLDİ ? / KAMERA ARKASI GÖRÜNTÜLERİ


Filmin konusu

22. yüzyılda, Pandora adlı bir uyduda geçer. Bir gaz devinin yörüngesinde dönen Pandora, on ayak uzunluğunda, mavi insansı görünümlü, kabile kültürünü benimsemiş, saldırıya uğramadıkları sürece barışçıl olan Na’vi halkına ev sahipliği yapmaktadır. İnsanlar, Pandora’nın havasını solunamadıkları için, akıl bağlantısı aracılığıyla kontrol edilebilen insan ve Na’vi karışımı Avatarlar üretirler. Felç olan Deniz Piyadeleri mensubu Jake Sully (Sam Worthington), bir Avatar olarak Pandora’da yaşamaya gönüllü olur. Bir Na’vi prensesine aşık olan Sully, kendisini Pandora’yı gün geçtikçe tüketen insan ordusu ile Na’vi halkının arasındaki çatışmanın ortasında bulur.

Filmin Oyuncuları:

Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi, Joel Moore

Avatar filmi 500 milyon dolarlık bütçesi ile bugüne kadar çekilen en pahalı film. Yapımı 14 yıl süren ve çekilmesi için başta görsel efekt olmak üzere birçok dalda onlarca icat yapılmıştır.

free-movie-wallpaper-neytiri-wallpaper-character-in-the-movie-avatar

Titanik, Terminatör, Alien gibi büyük filmlerin ünlü yönetmeni James Cameron’un yönettiği “Avatar”  500 milyon dolarlik bütçesiyle dünyanın en pahalı filmdir.

Incoming search terms:

  • 31 nasl ekilir
  • avatar filmi nasıl yapıldı
  • avatar oyuncuları